Siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie w katalogu hummel na 2020 rok

Aluron Virtu CMC Zawiercie został jedynym polskim klubem, który wystąpuje w tegorocznym międzynarodowym katalogu duńskiej firmy odzieżowej hummel.

Hummel od początku sezonu 2019/2020 dostarcza stroje Jurajskim Rycerzom. Siatkarze Aluron Virtu CMC promują odzież i akcesoria dedykowane uprawianiu piłki siatkowej.

Firma Hummerl powstała w 1923 w Hamburgu jako Messmer & Co. Jej założycielami byli Michael i Albert Ludwig Messmerowie. Firma jako pierwsza wprowadziła na rynek korki piłkarskie – w 1927 roku pojawia się model „hummel” od którego później firma zyska swoją obecną nazwę. W 1964 roku Hummel podpisuje najdłuższą w historii (trwającą do dziś) umowę sponsorską z GWD Minden, natomiast w 1968 pierwszą umowę z klubem 2. Bundesligi MSV Dusiburg.

Rok 1974 jest kolejnym przełomowym w historii marki. Od tego czasu zaczynają się trwające sześć następnych lat przenosiny z RFN do Danii. Chociaż Hummel jest marką kojarzoną z piłką ręczną, w strojach jej produkcji grają również piłkarze nożni, siatkarze, koszykarze, a od 2016 roku również hokeiści reprezentacji Polski i GKS Tychy. Hummel wytwarza również stroje na potrzeby innych sportów – piłki nożnej, futsalu, rugby czy siatkówki.

W 2016 roku Hummel jako pierwsza firma na rynku wprowadził specjalną odzież typu base layer dla kobiet z krajów muzułmańskich, zakrywający włosy i jednocześnie zapewniający komfort podczas wysiłku fizycznego. Innowacja została wprowadzona z racji tego, że Hummel jest partnerem technicznym reprezentacji piłkarskiej (kobiet i mężczyzn) Afganistanu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x