PreZero Grand Prix gra w Warszawie

W Monta Beach Volley Club w Warszawie rozpoczął się drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Swoje mecze rozgrywają cztery drużyny TAURON Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.

Drugi turniej z cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zawitał do stolicy. Na boisku Monta Beach Volley Club w pierwszym jego dniu o dwa miejsca premiowane awansem do sierpniowego finału, który zostanie rozegrany w Gdańsku, rywalizują cztery zespoły TAURON Ligi – DPD Legionovia Legionowo, Enea PTPS Piła, E. LECLERC MOYA Radomka Radom oraz KS Pałac Bydgoszcz.Jako pierwsze swój mecz rozegrały siatkarki z Legionowa i Piły. Od początku nie brakowało emocji, bowiem spotkanie zakończył tie-break. Pierwszą partię dość łatwo wygrały legionowianki. Pilanki nie miały jednak zamiaru złożyć broni. W kolejnych dwóch setach świetnie atakowały i zagrywały. Na duże słowa uznania za grę zasłużyła Natalia Skrzypkowska, która na koniec odebrała nagrodę MVP. 

– To było dobre spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem był lekki stres, bo miałyśmy dość długą przerwę w grze spowodowaną pandemią koronawirusa. Bardzo dobrze, że w ogóle zorganizowano taki turniej. Dzięki temu możemy poznać się z drużyną, zgrać i przy okazji dobrze się pobawić – powiedziała Koleta Łyszkiewicz, atakująca Enea PTPS Piła.


Z kolei Klaudia Kulig, libero DPD Legionovii Legionowo dodała – Każda tęskniła za rozgrywkami. Poprzedni sezon zakończył się nieoczekiwanie bardzo szybko i w końcu po tylu miesiącach mogłyśmy wrócić chociaż na chwilę do rywalizacji.Do końca dnia zostanie rozegranych jeszcze pięć meczów. Na Monta Beach Volley Club zagrają odpowiednio: E. LECLERC MOYA Radomka Radom – KS Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz, DPD Legionovia Legionowo – E. LECLERC MOYA Radomka Radom, E. LECLERC MOYA Radomka Radom – Enea PTPS Piła oraz KS Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo.Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia.

 – Budujemy i rozwijamy pomysł na wakacyjne granie dla naszych ligowych graczy, który ma być nie tylko jednorazową atrakcją w dobie koronawirusa, lecz cyklem, który na stałe zagości w sercach kibiców i pozwoli rywalizować graczom ligowym także w wakacje – podkreślił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.
PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników).

Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitali do Krakowa. Teraz rywalizacja przeniosła się do stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

Harmonogram meczów PreZero Grand Prix PLS
31 lipca (piątek)
Grupa B

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła
11.00 E. LECLERC MOYA Radomka Radom – KS Pałac Bydgoszcz
12.30 Enea PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz
14.00 DPD Legionovia Legionowo – E. LECLERC MOYA Radomka Radom
15.30 E. LECLERC MOYA Radomka Radom – Enea PTPS Piła
17.00 KS Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x