MUKS Joker Świecie w Tauron Lidze

Najlepsza drużyna 1. Ligi w sezonie 2020/2021 zagra w TAURON Lidze. Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęła warunkową uchwałę w tej sprawie. Beniaminek po raz pierwszy będzie miał szansę mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju już 19 września, gdy TAURON Liga rozpocznie nowy sezon.

Decyzję o przyjęciu do TAURON Ligi drużyny MUKS Joker przyjęto w Świeciu z euforią. – Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania już w elicie – podkreśla Andrzej Nadolny, prezes klubu ze Świecia. – To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się i zagramy w TAURON Lidze.

Klub z trzydziestotysięcznego Świecia już w zeszłym roku triumfował w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet, lecz nie zdecydował się walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. – To była bardzo trudna decyzja, lecz chcieliśmy być gotowi na grę TAURON Lidze – mówi prezes Nadolny. – Teraz jesteśmy, budujemy drużynę walczącą, jestem pozytywnie nastawiony i liczę, że będziemy dobrze reprezentować nasz region.

Wydanie decyzji w sprawie MUKS Joker poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Deloitte, wizytacja przedstawicieli Rady Nadzorczej. Decyzja Rady PLS jest warunkowa, klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę.

– To nowy, dynamiczny ośrodek, w którym widać ogromną miłość do siatkówki – mówi Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Cieszę się, że mamy nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

– Zobaczymy jak beniaminek spisze się w TAURON Lidze, wszyscy będziemy trzymać kciuki, by ich awans nie był tylko epizodem, a zostali w naszej lidze na lata – dodaje Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x