Drugi dzień turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Sobota to drugi dzień, kiedy na Kompleksie Sportowym Wanda Kraków rozgrywany jest turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Dzisiaj na piasku rywalizują męskie drużyny – Asseco Resovia Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Sobota jest drugim dniem rozgrywania turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, ale pierwszym w którym swoje mecze rozgrywają drużyny PlusLigi – Asseco Resovia Rzeszów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice oraz zespół TAURON 1. Ligi – BBTS Bielsko-Biała.

W pierwszym spotkaniu kędzierzynianie pomimo walki i zaangażowania musieli uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanych bielszczan.

– Na pewno jest to inna forma siatkówki, jaką znamy. Ani nie jest to siatkówka halowa, ani plażowa. Można powiedzieć, że tutaj mamy to wszystko zmiksowane. Niestety przegraliśmy. Jednak po pierwszym spotkaniu już wiemy, z czym się to przysłowiowe je i jak to wygląda. W kolejnych meczach będziemy walczyć o kolejne dwa zwycięstwa – zapewnił Mateusz Zawalski, środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Radości ze zwycięstwa nad mistrzem Polski nie ukrywali podopieczni Harry’ego Brokkinga.

– Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Myślę, że kibicom mógł podobać się ten mecz. Na pewno jest to inna gra. Jesteśmy przyzwyczajeni do gry na hali, a nie na piasku. Jednak całkiem nieźle wyszło nam to pierwsze spotkanie – powiedział Kajetan Marek, libero BBTS Bielsko-Biała.

W trzecim meczu dnia Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z GKS-em Katowice. W szeregach rzeszowskiej drużyny świetnie spisywał się Paweł Woicki oraz Nicolas Szerszeń, którzy poprowadzili swój zespół do zwycięstwa 2:0.

Przypomnijmy, że PreZero Grand Prix to zupełnie nowy pomysł, który Polska Liga Siatkówki w ekspresowym tempie wprowadziła, by pokazać, że ligowa siatkówka potrafi działać kreatywnie i błyskawicznie, nawet w najtrudniejszych momentach. Żadna inna liga sportowa w naszym kraju nie zdecydowała się na stworzenie w tak szybkim tempie tak dużego i śmiałego przedsięwzięcia.

– Budujemy i rozwijamy pomysł na wakacyjne granie dla naszych ligowych graczy, który ma być nie tylko jednorazową atrakcją w dobie koronawirusa, lecz cyklem, który na stałe zagości w sercach kibiców i pozwoli rywalizować graczom ligowym także w wakacje – podkreślił Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

PreZero Grand Prix PLS rozgrywane jest na piachu. Na boisku drużyna liczy 4 osoby (skład drużyny może liczyć od 4 do 8 zawodniczek/zawodników). Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później będą rywalizować w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany zostanie natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x