Co dalej z kibicami siatkówki?

Rozgrywki PGNiG Superligi i TAURON Ligi rozpoczną się we wrześniu. Ligi będą musiały dostosować się do ograniczenia udziału kibiców w spotkaniach. Patrząc na frekwencje w Hali Arena w ostatnich sezonach, nie dla wszystkich może starczyć miejsca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najlepszych kibiców w Polsce klub Energa MKS Kalisz przygotowuje specjalną ofertę skierowaną do najbardziej zagorzałych fanów szczypiorniaka i siatkówki.

Przygotowujemy specjalną ofertę dla naszych kibiców. W przypadku znacznego ograniczenia liczby uczestników chcemy zapewnić najwierniejszym fanom możliwość uczestnictwa w meczach. Biorąc pod uwagę frekwencję w Hali Arena, chętnych zapewne będzie znacznie więcej niż dostępnych miejsc, dlatego musimy zadbać o najaktywniej zagrzewających nasze drużyny do walki. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zabraknie wejściówek dla kibiców, którzy od wielu sezonów podążają za naszymi drużynami po całym kraju. – powiedział prezes MKS-u Kalisz, Błażej Wojtyła.

Nowe realia, w których znalazł się kaliski klub wymuszą zapewne zmiany funkcjonowania na wielu płaszczyznach. Niezbędna może być ewidencja osób biorących udział w imprezach sportowych, ze względu na bezpieczeństwo sportowców i reżim sanitarny w sytuacji po pandemii.

Zastanawialiśmy się jak zapewnić identyfikację kibica stosownie do ewentualnych wymogów określonych zarówno w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, a także w przypadku ograniczeń i ewidencjonowania kibiców na potrzeby sanitarno-epidemiologiczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców klub chce maksymalnie uprościć procedury. Idąc tropem piłkarskiej ekstraklasy najprostszym sposobem będzie wydawanie kart kibica, które z jednej strony ułatwią ewidencje kibiców, oraz jednocześnie będą mogły stanowić nośnik biletu.

Takie rozwiązanie od wielu lat sprawdza się w piłkarskich ligach, gdzie wymogi prawne dotyczące ewidencjonowania kibiców są dużo bardziej rygorystyczne, niż w przypadku sportów halowych.
Największe europejskie i polskie kluby innych dyscyplin sportowych również korzystają z takich rozwiązań. System wydawanie kart kibica w niektórych klubach jest tak rozbudowany, że równocześnie powstają programy lojalnościowe i rabatowe, których beneficjenci tworzą ważną społeczność dla życia klubu.

Mamy fantastycznych fanów, kibicujących drużynom „ekstraklasowym”, ale także dopingujących nasze wszystkie drużyny młodzieżowe. Przy okazji konieczności wypracowania modelu ewidencji, chcemy zjednoczyć całą społeczność kibicowską funkcjonującą przy naszym klubie. Dlatego chcemy powołać do życia Klub Kibica funkcjonujący w strukturach Klubu. W nowej rzeczywistości takie rozwiązanie zapewni sprawniejsze współdziałanie pomiędzy społecznością kibicowską a klubem. W zamian za aktywne wspieranie naszych drużyn chcemy zaproponować członkom Klubu Kibica
możliwość korzystania ze specjalnie przygotowanych dla nich programów i rabatów.

Aktualnie MKS przygotowuje ofertę Klub Kibica „Niebiesko-biało-czerwoni”. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania Klubu Kibica zostały umieszczone na stronie internetowej http://mks-kalisz.pl/handball/kibice/klub-kibica/

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x